Flora un fauna

Flora un fauna
Zakopane un Podhale, principā ir joma, kur ir maz konkrētu, attiecas vienīgi uz sugām šajā reģionā. Pilnīgi dažādas pasaules dabas pārsniedz robežu Tatru Nacionālā parka teritorijā. Apglabāts gandrīz 12% no teritorijas klāj meži. Gandrīz 40% no baseina Zakopiańska ir siena pļavas, mazākā mērā, ko izmanto ganībām. Kas Tatru kalnu ir sistēma veģetācijas stāvi. Zonā audzē cilvēks aizsākās aptuveni 1000 m virs jūras līmeņa, ziemeļu pusē, Tatru paplašina švīka subalpu meža līdz 1200-1250 m zemāks Regiel dominē egles, ar piejaukumu dižskābarža, egles un lapegles, un Regiel top (līdz 1550 m), kur tās aug gandrīz tikai un vienīgi egles. Reģionā augšējās robežas meža arī šķiet sporādiski Karpatu bērzs, pīlādzis, un jo īpaši noformējums Tatru kalni – Šveices priede.

Virs (1550-1800 m) Kalnu priežu grīdas – Kalnu priežu šķirnes kuplajām, dažreiz ietver blīva, necaurejams biezokņi visās jomās kalnu nogāzēs. Sniedzas pāri punduris (2300 m) kalnu pļavas grīdas, ko sauc zāles, ja jau gadsimtiem ilgi Highlanders ganību aitām. Pašlaik, ņemot vērā dabas prasībām, gan ganības ir ierobežota. Virs zālē posmos klinšu klints jomā.
Visi kalnos augi ir aizsargātas ar likumu un tās nedrīkst salauzt vai tos iznīcināt. Tūristi bieži, tomēr, un ir gatava fotogrāfija skaistākajām un raksturīgās floras Tatru kalnu pavasarī ir krokusi, purpura paklāju aptver mijieskaita un Zakopane, kas Tatru kalnu (jo īpaši skaisti ielejā un Chochołowska Cyrhli), vasarā – dzeltenas pełniki sauc rozes, kalnu, kas paceļas virs visas Red Wierchy, ēdelveiss, notiek uz kaļķakmens klintis, dažāda veida rūgtuma un Turk cepure lilijas dziewięćsiły.
King dzīvnieku Tatra noteikti ir brūnais lācis. Gadus atpakaļ, kurām draud izzušana, jo arvien vairāk populārs i. .. bīstamas. Ir aprēķināts, ka poļu Tatros aptuveni 20 gab. Dažreiz pat parādās tūrisma maršrutos, kas notiek netālu no kalnu būdām, un – ja cilvēks ir mācīts ubagot – lūgt pārtiku. Lieki teikt, ka pārāk ciešs kontakts ar dzīvnieku, var būt godīgs nāvīga, un tas ir par abām pusēm: lāči slikti baroti pārtikā, un, galvenais, pierast labumi, kas neatlaidīgi pieprasīt no tūristiem un māju īpašniekiem, kas atrodas Tatru kalnos. Gada pavasarī 1992 redzēja rotaļu lācīti pie High Tatras … Zakopane kino, un tāpēc pat pilsētas centrā!
Satiekoties ar lāci noteikti vajadzētu piesargāties – šis kalns rendez-Vouz zamšādas ir patiess prieks. Tatru kalnu lielākoties pieturēties pie akmeņainas teritorijām, kores un kalnu ganībām. Ir tikai daži desmiti Polijas Tatriem. Ļoti reti tikšanās ar murkšķi. Tie ir ļoti kautrīgs un ne pārāk daudz jau ir atraduši dzīvnieku (izmērs ievērojamu kaķis) dzīvu rock būvgružus un lielāku daļu no zāles – vieta, kur viņi var paslēpt, ja ārkārtas dziļi raka alu. Murkšķi ganību saimes apsargā apsardzes kuri asu svilpe brīdinātu citus dzīvniekus briesmām.
Vēl retāk izdodas redzēt siluets majestātiskie Tatru kalnu ērglis. Tikai daži pāri ligzdo nepieejamas pakalni Tatru kalniem.
Bez tam, ir kalnos, un dažreiz Tatru kalnu daudz briežus, stirnas, lapsas, mežacūkas, weasels, vilki, ik pa laikam redzams lūsis un savvaļas kaķus. Jo pasaulē, kurā dominē putns – neatkarīgi no tā ērglis – jau ievērojami izsīkuši rubeņi un rubeņi, Riekstkodis, krāsains pomurniki un dzīvo kalnu banku plūsmas slampāt.

This entry was posted in Par Zakopane and tagged , , , . Bookmark the permalink.